BATOH TL20 ALP: Malý tlumok pro průzkumníky, objem 20 litrů, určen pro jednotky rychlého nasazení a speciálního průzkumu. Rok zavedení do používání v AČR: 1997. Je určen pro denní používání příslušníků jednotek speciálního průzkumu, brigád rychlého nasazení a vojsk vyčleněných do struktur NATO.

Je to velice jednoduchý tlumok a narozdíl od TL30II nebo SPM 40l nemá žádné odnímatelné sumky. Přístup do batohu je bohužel pouze shora, přez víko. Ve víku se nachází kapsa na zip s přístupem ze zadní strany. Pod víkem je tkanice se stahovákem. Batoh má pouze jeden, nijak nepřehrazený prostor. Uvnitř je po celé ploše zad kapsa na mapu, reservoár od camelbagu atp... Po stěnách zevnitř je tlumok pogumován proti prosaku vody. Víko se uzavírá na dvě nexus spony. Po stranách batohu jsou popruhy a průvleky na přídavné popruhy na upnutí další výstroje.

CENA: cca 1700,-Kč

BATOH TL60 ALP: základní objem batohu je 60 l, při použití přídavných kapes a víka je možno jej zvětšit cca na 70 l. Je určen pro přepravu osobní výbavy uživatele na kratší i dlouhé vzdálenosti. Batoh je určen pro použití při vzdušném výsadku.

Batoh je dvoukomorový. Spodní komora je přístupná z vnějšího pláště batohu, horní komora z vrchu. V případě potřeby je možno obě komory spojit odepnutím dělicí přepážky. Otvor po straně přepážky umožňuje transport dlouhých předmětů (antény, atp.). Horní víko batohu obsahuje samostatnou kapsu. Zádová konstrukce je tvořena PE fólií s duralovou konstrukcí a je koncipována tak, aby zajistila komfortní ochranu zad uživatele proti protlačení ostrých hran předmětů uložených uvnitř batohu a zároveň zajišťovala intenzivní cirkulaci vzduchu v bederní partii zad a tím výrazně snižovala pocení a zpříjemňovala nošení batohu.

Vlastní nosný systém je řešen s ohledem na moderní ergonomii. Ramenní popruhy jsou vybaveny horními stabilizačními dotahy a hrudním popruhem. kapsa batoh TL60 Speciálním prvkem jsou přídavné přední dotahy, které zajišťují stabilitu bederního pásu.Bederní pás je konstruován s ohledem na požadavek připojení sumek nebo různého doplňkového materiálu.

Nosný systém batohu je koncipován pro velmi dlouhé přesuny. Na vnějším plášti batohu je umístěno množství textilních a plastových úchytů sloužících pro uchycení dalšího materiálu. Na boky je možno připojit boční kapsy, nebo z nich udělat samostatný batůžek o obsahu 5l.

CENA: cca 6250,-Kč
zpet
     

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL