Každý člen našeho týmu, je standartně vybaven primární elektrickou zbraní AK. Dále jsme jako primární zbraň pro CQB zavedli CZ 75D Compact CO2, kterou používáme i jako sekundární zbraň.

Airsoftové zbraně se dělí do tří skupin podle toho, čím jsou poháněny: manuální, plynové nebo elektrické.Dříve byly nejpopulárnější plynové zbraně, ve kterých se munice vystřelovala hnacím plynem doplňovaným z plynových lahví, dnes jsou ale nejpopulárnější zbraně elektrické, které mají vyšší spolehlivost a často i dostřel.

V Česku jsou airsoftové zbraně podle zákona o zbraních obecně považovány za „zbraně kategorie D“, které (i s odpovídajícím střelivem) smí vlastnit, držet a nosit každá svéprávná osoba starší 18 let, aniž by musela mít zbrojní průkaz či jiné povolení. Na veřejnosti ji však nesmí nosit viditelně a nesmí s ní střílet na místě, kde by tím mohla ohrožovat ostatní osoby nebo poškozovat majetek. Tentýž zákon všeobecně označuje některé doplňky zbraní jako zakázané, ani airsoftové zbraně tedy není dovoleno doplňovat noktovizorními či laserovými zaměřovači.

   

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL