AIRSOFT MANUAL GUN

AMG (airsoft manual gun) funguje na stejném principu jako AEG, jen píst se natahuje ručně a to tak, že se natáhne pouzdro závěru. ,,Manuálisté" tedy musí po každé ráně znovu sahat na závěr a natahovat jej, takže mají obě ruce zaměstnané a po každé ráně musí znovu mířit, protože mířidla se natahováním rozhodí. To někdy neplatí u dlouhých manuálů, kde si zručnější hráč pevně zapře pažbu do ramene a zatímco jedna ruka tahá za páčku u pouzdra závěru, druhá drží relativně dobrou stabilitu (pokud střelec není zrovna v pohybu) a nové zamíření tedy zabere podstatně méně času. Tento princip také výrazně omezuje rychlost střelby, takže zatímco elektrika vystřelí dlouhou dávku, manuál vystřelí jednu ránu.)

Jak již vyplynulo z předchozího odstavce, manuály můžeme dělit, stejně jako elektriky a plynovky, na dlouhé a krátké.

Krátké manuální – Krátké zbraně, které je potřeba po každém výstřelu ručně natáhnout. Fungují na principu stlačeného pístu, který uživatel ručně natáhne. Jedná se o nejlevnější kategorii airsoftových zbraní, která se vyznačuje nízkou kadencí a obvykle i dostřelem. Nejběžnější úsťová rychlost těchto zbraní se pohybuje kolem 60 m/s. Používá se munice 0.12, 0.20 a 0.25. Mají sice menší dostřel, rychlost střely a přesnost, jsou však mnohem praktičtější pro hráče stylu Commandos (připlížit se na blízkou vzdálenost a pak střílet, hodně se maskovat a klást důraz na moment překvapení a taktiku), neboť zabírají málo místa a umožňují tak složitější taktické manévry. Jejich nespornou výhodou je i jejich jednoduchost, díky které si je může každý rozebrat (i v boji, jen pozor na součástky) a opravit. Také drobný upgrade není žádnou složitostí. Zasekla se vám kulička, posunula HOP-UP gumička ? Rozeberte svoji pistoli a po malé chvilce pistol střílí zase jako nová. Pistole je základ, všechny základní reflexy a zvyklosti se nejlépe vycvičí s pistolí. Člověk se naučí krýt, plazit se, přemýšlet o taktice a nevsázet vše jen na rychlou střelbu, při které se nekryje a netaktizuje. Z airsoftu má pak větší požitek a s lépe vycvičenými soupeři také více šancí, že obstojí. Pak může následovat přechod na dlouhý manuál nebo rovnou na elektriku a člověk si s sebou nese obstojnou znalostní výbavu a ví, že jen chodit a střílet není to pravé ořechové.

Dlouhé manuální – Dlouhá verze manuálních zbraní, oproti krátkým mají podstatně větší dostřel, občas srovnatelný i s AEG. Jsou složitější konstrukce, hůře se rozdělávají, jsou těžší a také samozřejmě větší. Jejich výhodou je však jejich dlouhý dotřel, větší rychlost střely a přesnější mířidla. Vše je dáno větším prostorem pro píst, pružinu a také delší vzdáleností mířidel. Jsou dvakrát až třikrát dražší než krátké manuály. Do této kategorie patří pušky, samopaly a vlastní kategorii tvoří brokovnice. Brokovnice se dají poměrně výrazně upgradovat. Používá se munice 0.20 a 0.25.

Manuální odstřelovačky – Odstřelovací pušky s manuálním pohonem fungují sice na stejném principu jako ostatní manuály, ale jsou to nejpřesnější zbraně, které si lze pořídit. Často cenou i úsťovou rychlostí převyšují AEG. Úsťová rychlost zbraně v základu bývá 90 m/s a víc. Jdou dobře vylepšovat. Používá se munice 0.25 a těžší. Odstřelovačky se však vyrábějí i s plynovým či elektrickým pohonem.

S manuálem si také vážíte každé kuličky a víte, jak je každá rána důležitá. Zbytečně neplýtváte a díky tomu máte také znatelně menší spotřebu kuliček, čímž docházíme k další výhodě manuálu - provozní náklady jsou minimální, protože než vystřílíte 20- ti ranný zásobník, uběhne slušná doba. A co z toho vyplývá? Manuál je vhodný zejména pro začátečníky kvůli nacvičení taktiky, získání zkušeností a zautomatizování pravidel airsoftu, a také pro lidi, kteří nechtějí do airsoftu investovat příliš mnoho peněz. Požitek ze hry s manuálem není vůbec špatný a rozhodně doporučuji všem, kteří přemýšlejí o koupi airsoftové zbraně, ať začnou s manuálem. Poznají tak tento sport, jeho výhody i nevýhody, získají mnoho potřebných znalostí a po zakoupení AEG se již mohou soustředit pouze na vylepšování schopností ovládání zbraně a střelby...

manual Airsoft

zpet
       

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL