AUTOMATIC ELECTRIC GUN

AEG a AEP (automatic electric gun a pistols) jsou královskou třídou v airsoft sortimentu. Vzhledem ke konstrukci a nárokům na vnitřní místo se tento princip pohonu uplatňuje především v 90% u airsoft útočných pušek a větších samopalů, nebo sniperek. Dostřel mají obvykle okolo 50–55 metrů (v základní verzi). Jsou relativně přesné a snadno se do nich dokupují další vylepšení (upgrade). Standardní úsťová rychlost v základní verzi se pohybuje kolem 90 m/s. Používá se munice 0.20 a těžší. Patří k nejpoužívanějším zbraním. Zbraně AEP fungují na stejném principu, ale kvůli nutnosti menšího mechanismu jsou slabší, v základní verzi dosahují přibližně 65 m/s. Mezi AEP patří elektrické pistolíe (HK USP, Beretta M93R,...) a malé samopaly (MP7, Škorpion vz. 61 a Mac 10).

Elektrika je sen většiny sofťáků. Výběr zbraní i příslušenství je opravdu bohatý, záleží pouze na vkusu a finančním zázemí případného zájemce.

Srdcem "elektrik" je takzvaný mechabox což je krabička plná ozubených koleček, který ukrývá vlastní mechanismus zbraně. Při střelbě zbraně pohání elektromotorek, který převodovým ústrojím napíná pružinu s pístem, jež pak při výstřelu stlačuje vzduch ve válci. Energii motorku zbraně dodává speciální nabíjecí akumulátor složený z NiCd článků. Tyto baterie jsou obvykle uloženy v pažbě či předpažbí. "Elektriky" obvykle umožňují střelbu jak jednotlivými ranami, tak i dávkou v kadenci a to přibližně až okolo 800 ran/min.Ke zbraním se vyrábí také velké množství dalšího příslušenství, doplňků a upgrade systémů. Elektricky poháněné airsoft zbraně mají velmi složitou konstrukci více v článku o upgrade.

AEG Airsoft

zpet

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL