PSG1 - Airsoft zbraň
princip : elektrika
ráže : BB 6mm
režim střelby : semi
hop-up : regulovatelný
váha : 4,3 kg
délka zbraně : 1208 mm
délka hlavně : 589 mm
hlaveň : přesná inoxová 6.04 mm
pružina : "M170"
úsťová rychlost : až 186 m/sec
kapacita zásobníku : tlačák 70 ran
doplňky : puškohled TASCO 4x40

PSG-1 je poloautomatická puška vyráběná firmou Heckler & Koch pod názvem Präzisionsschützengewehr, což v překladu znamená přesná pěchotní puška. Je považována za jednu z nejpřesnějších poloautomatických pušek na světě. Je považována za jednu z nejpřesnějších poloautomatických pušek na světě. Její cena je však přímo úměrná její kvalitě, okolo 10 000 USD v základní verzi jsou ochotny dát pouze elitní policejní a protiteroristické jednotky.

Byla vyrobena jako odezva na Mnichovský masakr na letní olympiádě v roce 1972. Německé policejní jednotky nebyly schopny dostatečně rychle napadnout teroristy a zabránit jim tak v zabíjení civilistů. Zbrojovka Heckler & Koch byla tedy pověřena, aby vyrobila poloautomatickou a přesnou pušku s vysokokapacitním zásobníkem.Standard, který musí každá puška splňovat, je zásah 50 náboji do kruhového terče o velikosti 80 mm na vzdálenost 300 metrů. Puška je velmi přesná do vzdálenosti 600 metrů.Na pušce nejsou žádná otevřená mířidla, pouze optický zaměřovač Hensoldt Wetzlar 6x42, který je k pušce pevně přidělán.

Má však i své nevýhody. Pro vojenské využití je téměř nepoužitelná hned z několika důvodů. Za prvé je velmi těžká. Pro vojenského odstřelovače by bylo velice náročné používat pušku o váze přes 8 kilogramů. Za druhé vyhazuje náboje až do vzdálenosti 10 metrů, což může prozradit střelcovu pozici přímo při střelbě nebo později, pokud střelec neposbírá náboje po střelbě. A za třetí na pušku nelze použít jiný puškohled než Hensoldt Wetzlar 6x42. Šestinásobné zvětšení je použitelné na vzdálenost okolo 600 metrů. A právě vojenský odstřelovač většinou střílí na vzdálenost nad 600 metrů.

zpet

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL