21.-22.05.2015 PRADĚD (Jeseníky)
DNY PRVNÍ POMOCI

.. ...tak, jako každý rok, jsme se zúčastnili soutěže záchranářských týmů z České a Slovenské republiky - Den první pomoci DPP Ostrava. Našim úkolem protentokrát byly dvě modelové situace, které jsme měli pro záchranáře vytvořit:
  • Na prvním stanovišti zadržený pachatel, který pašoval ve střevech kapsle s heroinem, byl zadržen policií. Při výslechu tohoto zadrženého, bylo použito neadekvátních výslechových metod. Výsledkem tohoto výslechu byl prokopnutý žaludek a protržení některých kapslí ve střevech, které způsobily následnou intoxikaci zadrženého. Toto vše se odehrálo při vstupu záchranářů do místnosti. Úkolem záchranářského týmu bylo stanovit rychle diagnózu a podle ní postupovat. Navíc se hodnotil i celkový následný přístup týmu k postupu policie vůči zadrženému.

  • Druhé stanoviště mělo za úkol sehrát fingovanou sebevraždu, která se posléze ukázala jako vražda. Zde se hodnotilo u záchranářského týmu vzájemná spolupráce s policií a hasiči, kteří na místo činu byly taktéž přivoláni. Záchranáři měli postupovat tak, aby se věnovali postiženému a rodinnému příslušníkovi, který byl na místě činu a dostal se z toho do hysterického šoku. Při této činnosti, však nesměli zničit forensní důkazy na místě činu, které po příchodu policie, měli být vyhodnoceny...
ZPĚT DO VÝBĚRU

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL