sekera Fiskars 600

SEKERA FISKARS 600: Malá a účinná sekera do auta i na dovolenou. Speciální konstrukce zajišťuje, že čepel nikdy nespadne. Topůrko z trvanlivého polyamidu vyztuženého skelnými vlákny, zakončené oranžovým protiskluzným povrchem, odolné vlhku, suchu i studenému počasí. Ostrá čepel kovaná z kvalitní finské oceli je potažená vrstvou PTFE pro zvýšení účinnosti.

CENA: cca 949,-Kč
kapesní řetězová pila

KAPESNÍ ŘETĚZOVÁ PILA: překvapivě účinná a „návyková vychytávka“ z dílny ruských zálesáků. Pila je obouruční, s řetězovou konstrukcí, určená k řezání listnatého i jehličnatého dřeva nejlépe s vlhkostí 12-50% (tzn. prakticky jakéhokoli). Je ideální pro použití v extrémních podmínkách.

Dřevo o průměru 20 cm dokáže přeřezat za 20 sekund, protože její ohybnost umožňuje oproti klasickým listovým pilám řezat dřevo po obvodě a nejen shora (při řezání jednou osobou). Vhodná pro turisty, trempy, lesníky, rybáře…Oproti běžným strunovým pilkám má bytelnější konstrukci a neomezenou životnost. Dle potřeby a tloušťky řezaného dřeva s ní mohou řezat jeden nebo dva lidé najednou. Pila přeřeže prakticky všechno.

Je vyrobená z termicky upravené vysoko-odolné oceli HRC 40-45 s antikorozní úpravou. Konstrukce pily je jednoduchá. Skládá se ze dvou dutých plastových rukojetí, které jsou přes 10 cm dlouhé, a jsou popruhem a kovovou klipsnou spojeny s ozubeným řetězem. Řezná část je ve skutečnosti asi 70 cm dlouhý řetěz, složený z dvoucentimetrových snýtovaných dílků, z nichž každý je opatřen dvěma zuby. Ty jsou vždy po dvou střídavě ohnuty na protilehlé strany, čímž je docílen velký rozvod ("šraňk"), který vytváří šířku řezného kanálu tak 0,5 cm. Tím je omezena možnost svírání pily v řezu. Pilka je prakticky balena v plastovém obalu 118 x 58 x 45 mm.

  • Materiál pilového řetězu: ocel tvrdosti HCR 40 ... 45
  • Materiál rukojetí: plast, zelená barva
  • Celková délka pily vč. rukojetí: cca 1m
  • Čistá délka aktivní části pily (řetězu): 725mm
  • Šířka řetězu: 14mm
  • Rozměr rukojetí (trubkové): 98x Ø 22mm
  • Hmotnost vč. plastové krabičky: 240g
  • Hmotnost samotné pily: 170g
CENA: cca 430,-Kč
zpet

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL