kukla letní zelená

KUKLA LETNÍ - Originální typ kukly, kterou používají speciální jednotky. Tenký ale velmi pevný materiál umožňuje rychlé odpařování potu, čímž nedochází k nadměrnému přehřátí organismu. To je velká výhoda zejména v letních měsících nebo při razantních zásazích, kde by větší množství potu mohlo proniknout až k očím a zkomplikovat tak vidění, což může mít v boji katastrofické následky. Všechny otvory na kuklách jsou dokola obroubeny což zabraňuje případnému párání kukly. Anatomický tvar kukel a otvorů pro oči umožňuje pohodlné dlouhodobé nošení a pouze minimálně omezuje periferní vidění
Materiál: 100%bavlna

CENA: cca 80,-Kč
kukla zimní bílá

KUKLA ZIMNÍ - Universální velikost. Kukla má 3 otvory ( 2x pro oči, 1x pro ústa ). Anatomický tvar kukly umožňuje dlouhodobé nošení. Je dlouhá tak, že pokrývá jak celý obličej a tak i podstatnou část krku. Používá se v případě, že operujete ve velmi studené oblasti a potřebujete chránit obličej před zimou. Kukla se dá srolovat, tak že vám na hlavě vytvoří kulicha. To že se jedná o kuklu a ne o kulicha prozrazuje, že na srolovaném okraji je vidět kousek otvoru pro ústa. Využití také při různých bojových hrách (paintbool, airsoft)
Materiál: 100% acryl

CENA: cca 95,-Kč
shemag - palestina

SHEMAG - neboli palestina vznikla v Arabském světě, tedy někde na Blízkém východě a ve zdejších podmínkách se užívá již po mnoha staletí. Jako první jej zřejmě do armády zavedla britská SAS po druhé světové válce a během 60tých let byl zaveden do mnoha armád a ozbrojených složek světa.V pouštních oblastech Iráku či Afghánistánu jej používá i naše armáda, kde je shemag chrání proti přehřátí, úžehu či proti písečným bouřím. V noci pak poslouží jako šála a mezi obyvatelstvem jako prostředek ke splynutí s domorodci. Dá se využít i při maskování obličeje nebo výstroje.
Materiál: z tenké 100% bavlny – cotton
Velikost: 110x110 cm

CENA: cca 200,-Kč

POSTUP UVÁZÁNÍ SHEMAGU - PALESTINY

šála baracuda

ŠÁLA BARACUDA - praktická síťová šála užívaná nejen pro maskování tváře, těla, či výstroje, ale i jako klasická šála k ochraně před chladem.
Materiál: 65% polyester 35% bavlna
Velikost: 190x90 cm

CENA: cca 300,-Kč
zpet

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL