chemický ohřívač Amaroun

OHŘÍVAČ KAPESNÍ AMAROUN: slouží jako okamžitý a mnohokrát obnovitelný zdroj tepla. Chemický roztok v sáčku snadno aktivujeme prohnutím plíšku, aktivovaný roztok se během několika sekund ohřeje na cca 62-65 stupňů C a tuto teplotu vydává zhruba 5 minut, poté teplota pozvolna klesá.

Schopnost ohřevu lze mnohokrát opět obnovit krátkým vyvařením ve vodě, poté je opět ohřívač připraven k použití. Počet cyklů je teoreticky omezen pouze případým mechanickým poškozením ohřívače.

Ohřívač nevydává žádné zplodiny ani nevylučuje toxické chemikálie, takže jej lze bez nebezpečí otravy použít i v uzavřeném prostoru, pod oděvem a ve spacím pytli. Vynikající teplotní záloha pro policisty a vojáky ve službě, zimní turisty a sportovce, lovce, záchranáře, atd. Podle extrémnosti situace, které hodláte čelit, doporučujeme se vybavit několika ks ohřívačů, nebo je kombinovat ještě s jiným nezávislým zdrojem tepla.

  • doba vydávání tepla cca 4h
  • pracovní teplta 60°C
  • ohřívač o velikosti A5 10x7cm
  • životnost omezena pouze mechanickým poškozením
  • mnohokrát obnovitelný převařením ve vodě
CENA: cca 109,-Kč
chemický ohřívač RUSIA

OHŘÍVAČ KAPESNÍ RUSIA: tepelný systém pro vnější použití, neocenitelný jako stálý zdroj tepla v případech nouze o době vydávání tepla cca 11hodin. Ohřívač je biologicky tepelný systém, obsahuje : železný prach, sůl a vlhko udržující složku. Díky tomuto složení Ohřívač hřeje ihned po vyjmutí z obalu. Je jednorázový a bez zápachu.

Ohřívač se vyjme z plastického obalu (bezprostředně před použitím) a lehce se s ním zatřese a promne v prstech rukou. Po vyjmutí z obalu se spustí po cca 5minutách tzv. oxidační proces a výrobek začíná hřát.

Vhodný pro lyžaře, vodáky, turisty, horolezce a všechny kterým je občas zima. Vhodný také při nouzovém bivakování, pro rychlou pomoc při prochladnutí, k vyhřátí bot, k vyhřátí spacích pytlů, pro rozmrazování zámků aut, autobaterií, pro rozmrazování vodovodů atd....

  • doba vydávání tepla cca 11hodin
  • pracovní teplta 45-55°C
  • velikost cca 13x10cm
  • váha 85 gramů
CENA: cca 130,-Kč

UHLÍKOVÉ OHŘÍVAČE: jedná se o malou plechovou krabičku, která má uvnitř ohnivzdorné lůžko. Do něj se vkládá zapálená uhlíková tyčinka. Ta by měla hořet po dobu asi 2 hodin. Z osobní zkušenosti ale moc nedoporučuji. Uhlík velice často uhasíná a i při hoření je jeho tepelný projev velmi nevýrazný. Moc se od něj neohřejete a přitom je provoz celkem drahý.

BENZÍNOVÉ OHŘÍVAČE: opět to vypadá jako malá plechová krabička, v horní části s děrovaným víčkem. Provoz je na technický benzín, ale funguje skoro na vše co hoří. Benzín se nalije do určených míst a zapálí se hořáček. Jedná se o docela silný zdroj tepla, ale má nevýhodu, že po zapálení již nejde uhasit. Doba hoření je asi 10 hodin. Osobně jsem benzínový ohřívač nevlastnil a názory mých známých se na něj různí. Jedni si ho pochvalují a jiní tvrdí že v místě uložení byl žár až nepříjemný a o kousek dál již jeho vliv nebyl žádný. Je tedy na Vás jestli jej odzkoušíte a případě se s námi podělíte o své zkušenosti v debatě.

GELOVÉ OHŘÍVAČE: Různě velký polštářek naplněný jakýmsi gelem, uvnitř kterého je plíšek velikosti mince. K aktivaci dochází po stlačení plíšku, kdy gel začíná rychle krystalizovat. Při tomto procesu se polštářek ohřeje a pak postupně chladne. Doba chladnutí záleží na velikosti polštářku a na okolní teplotě. Tento sáček má výhodu poskytováním optimální teploty, navíc ho lze použít opakovaně. Jednoduše se po použití vloží asi na 10 min do vroucí vody a je opět připraven k použití. Osobně mohu jen doporučit. Jak cena cca 100 Kč, takže jeho užitná hodnota je příznivá.

CHEMICKÉ OHŘÍVAČE: Jedná se o papírový pytlík naplněný sypkou směsí různých chemikálií, který je zabalen neprodyšně v plastovém sáčku. Pro použití stačí pytlík vyjmout z plastového obalu a směs promnout. Poté by se měla spustit reakce, která nám dá teplo až 6 hodin. Chemický ohřívač je dobré řešení na delší dobu. Po použití je ale sáček znehodnocen a nezbývá než jej vyhodit a koupit si nový.

zpet

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL