Bojový nůž SPECNAZ TANTO

BOJOVÝ NŮŽ SPECNAZ TANTO: bojový nůž pro speciální jednotky. Relativně levný, jelikož je licenčně vyráběn u neznačkových výrobců z poměrně levných materiálů základní kvality, pro použití v bojových podmínkách a ne k uložení do vitríny ("..není to nůž na machrování, ale pro špinavou práci"). Čepel i rukojeť nože postrádají jakékoliv vojenské označení pro zamezení identifikace majitele v případě zajetí. Nože v současné době soukromě používají někteří členové ruských policejních jednotek OMON (obdoba naší URNY). Čepel je vybroušena z nerezové oceli. Při záťežových zkouškách čepel nože vydržela bez poškození i několikeré zabodnutí do karoserie osobního vozu a dokonce se do ní dal vyřezat kruhový otvor!! Anatomická rukojeť má kostru z tvrdoplastu, dlaňová část a opěrka pro palec je tvořena vulkanizovanou gumou s drobnými výstupky. Díky tomu je zajištěn spolehlivý úchop a rukojeť neklouže ani když je např. od krve. Tento typ rukojeti spolu se silnou čepelí dobře vyhovuje i pro použití nože k páčení, atd. Při zátěžových testech nože se čepel nezlomila ani po bočním zatížení závažím o váze 85 kg (průměrná váha vojáka).

  • Délka čepele 145mm
  • Celková délka nože 272mm
  • Tloušťka čepele v nejširším místě 5mm
CENA: cca 435,-Kč
Multifunkční kleště

MULTIFUNKČNÍ KLEŠTĚ MAMUT: Rozkládací ocelové víceúčelové kleště navíc s přídavným led diodovým světlem. Multifunkční kleště byly vyvinuty pro diverzní jednotky pracující z různými výbušninami, špionážními přístroji a zařízením. Pomocí těchto multifunkčních kleští lze snadno připravit nálož, rozebrat dveřní zámek nebo provést opravu výstroje přímo v akci atd.... Kleště obsahují: nůž, různé otvíráky, šídlo, plochý šroubovák, pilku, pilník, metr, diodivé světlo atd...

  • Velikost ve složeném stavu 11,5cm
  • v rozloženém stavu 18,5cm
  • Váha cca 200g
CENA: cca 550,-Kč
Drátová pila SAS

DRÁTOVÁ PILA SAS: určená pro speciální jednotky. Při správné technice s ní lze přeřezat i poměrně silné kusy dřeva. Pilka je velmi pružná, má zanedbatelnou váhu a proto ji lze nosit stočenou třeba v kapse či krabičce poslední záchrany bez nebezpečí zlomení pilky nebo úrazu. Neocenitelná při budování přístřešků, improvizovaných staveb a pastí. Váha přibližně 21g.

Nejkvalitnější drátové pily (modely z výzbroje NATO) jsou spleteny z osmi různých „ostnatých“ nerezových drátků, mají délku 60 až 70 cm a hmotnost okolo 30 g. Drátová pila spolehlivě řeže dřevo, plasty, ale i měkké kovy, lze ji napnout na ohnutou větev ve tvaru luku, nebo tahat přímo za kroužky. Důležité je, aby kroužky byly ukotveny obrtlíky, jinak se pila kroutí. Je lepší se vyhnout pilám z ozubeného plechového pásku, spirálově nakrouceného na nosný drát, mnoho nevydrží.

CENA: cca 550,-Kč
zpet

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL