Vesta TL98 od firmy Alp Army, vychází na nějakých 6000 Kč. O kvalitě a praktickém použití jistě svědčí to, že tento výrobek byl vyhodnocen jako nejlepší v kategorii "Polní výstroj a individuální vybavení vojáka" a získal certifikát Grand Prix.

Tato taktická vesta je určená pro plnění taktických vojenských i policejních úkolů. Základem vesty je nosná část vyrobená ze syntetické síťoviny. Jedná se o materiál dostatečně prodyšný, umožňující použití v náročných podmínkách teplého klimatu, aniž by byla ohrožena termoregulace uživatele. Vesta se dá nastavit jak výškově tak i šířkově, tudíž sedne na jakoukoli pstavu.

Je vybavena velkým množstvím kapes, počínaje dvěma sumkama na zásobníky, do kterých se vejde 6 zásobníků různých typů kromě P90. V této sumce jsou dvě přepážky které od sebe oddělují zásobníky, díky tomu se opravdu velmi lehce vytahují a nepoškrábou se o sebe. Dále pak vedle těchto sumek najdeme na každé straně dvě další univerzální do kterých se dá uložit cokoli (celkem jsou tedy tyto sumky 4). Tyto univerzální sumky se nahoře dají stáhnout, tím se o trochu zmenší objem, ale je to zanedbatelné, neboť jde spíš o to, aby nic nevypadlo. Na prsou jsou dvě univerzální sumky. V každé sumce je dole díra, pro odvod vody, což je výborná věc.
Vesta má pak vepředu ještě dvě vnitřní kapsy, z nichž jedna obsahuje pistolové pouzdro, pro skryté nošení záložní zbraně.

Na zádech jsou dvě velké kapsy, které se dají bez problému odepnout, můžete je buďto odepnout obě, nebo si tam nechat pouze jednu a to horní nebo spodní. Pokud používáte batoh je to výborná věc. Stejně tak pokud používáte Camelbag od stejné firmy (tudíž ALP0, jde k vestě během chvilky dobře připnout. Dále pak kapsy, které od vesty odepnete můžete připnout na Batoh TL98, který je dělaný k této vestě, bohužel cena tohoto batohu se pohybuje okolo 12.000.

Do této vesty poskládáte vše vybavení potřebné pro dvoudenní akci, navíc můžete přibrat 20l batůžek a víc nic nepotřebujete. Výše uvedená kompaktibilita s batohama a hydratačním vakem je jenom další výhodou. K této vestě doporučujeme pořídit ještě UV opasek, který je taktéž opatřen univerzální vazbou kterou je možno využít pro další sumky a kapsy uzpůsobené pro přidělání na univerzální vazbu.

výbava vesty zadní díly

  • 1 ks horní zádová kapsa na camelbak
  • 1 ks dolní zádová kapsa

výbava vesty Přední díly

  • 2 ks sumka po 3ks zásobník SA 58
  • 2 ks sumka univerzální
  • 2 ks sumka univerzální s kompresní pruženkou - kapacita na 3 zásobníky SA 58
  • 2 ks hrudní kapsa
  • 2x vnitřní kapsa + 1ks skryté pouzdro na pistoli

Klady a zápory

+ Precizní zpracování
+ Kvalitní materiál
+ Obrovské úložné prostory
+ Možnost použití batohu nebo camelbagu
+ Možnost nastavit podle tělesných proporcí
+ Do zásobníkových sumek se vejdou téměř všechny druhy zásobníků

- Vesta je trochu těžší
- Cena - odpovídá kvalitě

Závěr

Tuto vestu doporučujeme všem, kteří hledají kvalitní taktickou vestu a nemají problém do toho vložit trochu více peněz. Je velmi kvalitní a dá se k ní dokupovat různé příslušenství.

CENA: cca 5.600,-Kč
zpet
zdroj: airsoft.martinjeu.com

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL