...při plnění úkolu se jednotka může dostat do situace a prostředí, jako je boj v zastavěné oblasti, kde je potřeba specializovanějších zbraní. Právě v této chvíli zde nachází své opodstatnění krátká palná zbraň, například v podobě sekundární, záložní zbraně, která se může stát v stísněném prostoru a bojích na krátké vzdálenosti i primární volbou. Krátké palné zbraně, zejména pak pistole se staly nedílnou součástí výbavy speciálních armádních i policejních složek. Za zvýšenou popularizací pistolí v poslední době může několik faktorů.

  • Je to především fakt, že služební pistole se staly mnohem spolehlivější a díky střelám s řízenou deformací (střely určené pro speciální jednotky policie a armády běžně povoleny jsou jen v několika zemích světa) mnohem účinnější proti živé síle.
  • Dalším faktem je, že se především speciální útvary začaly dostávat do bojů na blízké vzdálenosti a do stísněných prostor, kde je účinná, spolehlivá, krátká palná zbraň často lepší volbou pro snadnou manipulaci s ní.
  • Dalším důležitým aspektem je fakt, že příslušníci speciálních sil se často pohybují v místech s přímým kontaktem s civilisty, nebo nezúčastněnými osobami, kde by bylo nepřijatelné jejich poranění či usmrcení při služebním zákroku, nebo bojové operaci, které by se mohlo snadno stát při použití výkonnější munice používané v útočných puškách.
zpet

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL