FN SCAR-H

FN SCAR-H
úsťová rychlost (m/s) : 125 m/s
úsťová rychlost (fps) : 420 fps
délka : 635/820 (885) mm
váha : 3,10 kg
materiál těla : kombinace polymeru a kovu
pažba : sklopná i výsuvná
hlaveň vnitřní : 363 mm
pružina : "M120"
mechabox : verze 2

AIRSOFTOVÁ VERZE

Skvěle zpracovaná celokovová replika airsoft zbraně FN SCAR HEAVY s důrazem kladeným na detailní zpracování jednotlivých dílů . Tento moderní typ zbraně je vybaven plně stavitelnými a sklopnými mířidly. Ovládací prvky jako přepínač střelby, táhlo závěru a tlačítko záchytu zásobníku jsou řešeny oboustranně, což ocení zejména leváci. Záchyt závěru v zadní poloze je plně funkční.

Horní polovina těla je opatřena dlouhou R.I.S. lištou pro připevnění různých optik nebo kolimátorů a kratšími R.I.S. na bocích předpažbí, které umožňují použití taktického příslušenství. Tělo s R.I.S. lištou, předpažbí, vnější hlaveň a mířidla jsou kovové, pažba a taktická rukojeť jsou vyrobeny z plastu Pažba je sklopná, ale zároveň výsuvná. Na rozdíl od verze L působí robustnějším dojmem. Typický je krátký zásobník..

OSTRÁ VERZE

FN SCAR (Special Forces Combat Assault Rifle) je útočná puška, která má v americké armádě (prozatím hlavně u speciálních jednotek) nahradit pušky M16, M4A1, M14... Komplet SCAR (bojová útočná puška pro speciální operace) tvoří dvojice zbraní ve dvou rážích s 60% podílem shodných konstrukčních prvků a na 90% stejným ergonomickým uspořádáním. Pažba obou zbraní je shodná, teleskopicky výsuvná (6 poloh) a sklopná na pravou stranu zbraně, aniž by byly omezeny možnosti střelby. Do kompletu SCAR ještě patří 40 mm granátomet EGLM, připojitelný pod hlaveň obou zbraní nebo použitelný samostatně (s vlastní pažbou).

  • SCAR-L (Light=lehký) je určen pro střelbu municí 5,56 × 45 mm NATO a je určen pro boj především v městských zástavbách.
  • SCAR-H (Heavy=těžký) je určen pro střelbu municí 7,62 x 51 mm NATO a je určen pro boj především v otevřeném nebo horském terénu.

Automatika obou zbraní je založena na odběru prachových plynů z hlavně. Na závěrový mechanismus nepůsobí přímo (prostřednictvím plynové trubice, jako u pušek M16 a M4), ale pístem s krátkých chodem. Uzamčení je řešeno otočným závorníkem.

Střelba je možná jednotlivými ranami nebo dávkou. Přepínač režimu střelby je oboustranný. Páka pro napínání závěru je napravo nad výhozným okénkem, ale je možné ji předělat na levou stranu. Výhozné okénko je na pravé straně a na konci je opatřeno deflektorem, zabraňujícím kontanktu vystřelené nábojnice s obličejem střelce.

  • SCAR-L využívá zásobník na 30 nábojů (5,56 × 45 mm NATO)
  • SCAR-H využívá zásobník na 20 nábojů (7,62 x 51 mm NATO)

vzadzpetvpred

 

Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL