BALISTICKÁ OCHRANA

A VŠE CO O NÍ POTŘEBUJETE VĚDĚT

- BALISTICKÁ OCHRANA

- VLASTNOSTI A VÝROBA PLÁTŮ

- TYPY BALISTICKÝCH PLÁTŮ

- KRYCÍ VLASTNOSTI MATERIÁLU

- ŽIVOTNOST BALISTICKÉ OCHRANY

- NORMA PRO KLASIFIKACI ODOLNOSTI

- TŘÍDY BALISTICKÉ ODOLNOSTI

- KONSTRUKCE A TYPY BALISTICKÝCH VEST

- VÝBĚR VHODNÉ VELIKOSTI BALISTICKÝCH PLÁTŮ

- PROTI-STŘEPINOVÁ OCHRANA

- VIDEO TESTY BALISTIKY V PRAXI

Pasivní ochrana je záležitost stará jako zbraně samy a její vývoj je s vývojem zbraní těsně svázán. Lidstvo se od kožených a kroužkových zbrojí postupem let a staletí propracovalo až po celokovové plátové zbroje chránící celou postavu. Všechny tyto prostředky pasivní ochrany byly postupně vytlačeny nově vyvíjenými střelnými a především palnými zbraněmi, jejichž energii střel již nebyly dále schopné čelit.

Při mnoha diskusích se k úrovni balistické ochrany a protistřepinové ochrany diskutující mnoho nevyjadřují. Odbude se to tím, že vesta má „třiáčkovou balistiku“ a „čtverkové pláty“. Problém je v tom, že mnoho diskutujících ani netuší, o čem se mluví.

Při uvedení zmíněných termínů má dotyčný na mysli nejspíš úroveň balistické ochrany dle americké normy NIJ 0101.04. Pokud tedy má vesta v základním provedení pouze s měkkou balistickou vložkou ochranu úroveň IIIA, znamená to, že tato vesta by měla zadržet na vzdálenost 5m celoplášťovou střelu v ráži 9×19mm o rychlosti 436m/s a nebo poloplášťovou střelu s expanzní dutinou v ráži .44 Magnum o rychlosti 436m/s.

Pokud hovoříme o „čtverkových“ plátech, myslí se tím pláty dle stejné normy, které mají na 15m zadržet průbojnou střelu .30-06 Springfield M2 APOD. V obou případech je nutno zdůraznit, že toto zastavení u keramického plátu probíhá v oblasti minimálně 76mm od okraje balistické ochrany, takže tato úroveň ochrany není poskytována po celé její ploše.

BALISTICK8 OCHRANA

Asi nemá cenu si namlouvat, že nám statistiky o bezpečnosti naší země zachrání život při střetu s ozbrojeným agresorem. Kdo má v hlavě všech pět pohromadě a není slepý, musí si být vědom toho, že bezpečnost při této situaci ve světě bude rok od roku horší. Při vidině této ponuré budoucnosti je potřeba se poohlédnout po efektivní balistické ochraně. Kdo je připraven, není překvapen. K tomu je zapotřebí mít kromě nemalé finanční částky, alespoň základní znalosti o moderní balistické ochraně, abychom nenakoupili za moc peněz nepoužitelnou věc, jak to s oblibou dělají některé ekonomické odbory silových složek. Právě z tohoto důvodu jsme zahrnuli všechny dostupné informace o této problematice do jednoho článku.

..pokud byste chtěli použít na vlastních stránkách či jinak publikovat informace uvedené na našich stránkách www.diverzanti.cz, prosíme o uveďení zdroje odkud jste tyto informace čerpali
Termit (Diverzanti)
zdroj: různé články a odborné publikace, týkající se balistické ochrany

zpet


Powered by Elixon CMS/AJAX-XUL